Słabość złotego względem głównych walut na arenie międzynarodowej

Słabość złotego względem głównych walut na arenie międzynarodowej

Dzień pierwszy marca 2024 roku nie okazał się szczęśliwy dla polskiego złotego. Już w piątkowe przedpołudnie nasza narodowa waluta zaczęła tracić grunt pod nogami w zestawieniu z euro, frankiem szwajcarskim oraz dolarem amerykańskim. Koszt jednego euro wynosił 4,31 zł, zaś za franka szwajcarskiego trzeba było zapłacić 4,51 zł. Tymczasem dolar amerykański kosztował 3,99 zł.

Pod lupę analityków trafiły również notowania z godziny 7:50 tego samego dnia. Ich analiza pokazała, że złoty szwankował wobec wymienionych wcześniej walut. W stosunku do euro strata wyniosła 0,13%, co przełożyło się na kurs 4,31 zł. Niemalże niewielki spadek o 0,01% zanotowano natomiast w przypadku franka szwajcarskiego, który kosztował 4,51 zł. Wobec dolara amerykańskiego nasza waluta straciła na wartości o 0,06%, co dało kurs 3,99 zł.

Analizując poprzedni dzień handlu na rynku walutowym, a dokładniej czwartek około godziny 17:20, możemy zauważyć stabilność kursu euro i dolara względem złotego, na poziomie odpowiednio 4,31 zł i 3,99 zł. Zmiany dotknęły jedynie franka szwajcarskiego, który kosztował wówczas nieco więcej, bo aż 4,52 zł.