Finansowanie ferii zimowych 2024: dotacje dla dzieci urodzonych pomiędzy 2008 a 2019 rokiem

Finansowanie ferii zimowych 2024: dotacje dla dzieci urodzonych pomiędzy 2008 a 2019 rokiem

Pierwsza część przerwy zimowej w 2024 roku jest tuż za rogiem. Planowanie ekscytujących wakacji dla dzieci może być nie lada wyzwaniem, szczególnie gdy budżet jest ograniczony. Na szczęście istnieją dostępne opcje dofinansowania. Jaka jest droga do zdobycia nich?

Możliwość uzyskania funduszy na ferie zimowe od Fundacji „Szansa dla gmin”

Jeżeli jesteś rodzicem lub prawowitym opiekunem dziecka urodzonego w okresie od 1 stycznia 2008 roku do 31 grudnia 2019 roku, a jednocześnie posiadasz ubezpieczenie społeczne od Funduszu Składowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, masz możliwość ubiegania się o wsparcie finansowe na ferie zimowe udzielane przez Fundację „Szansa dla gmin”.

Aby móc zasilić swój budżet taką dotacją, musisz wziąć udział w procesie rekrutacyjnym. Cały proces odbywa się online na dwóch stronach internetowych:

  • www.szansadlagmin.pl,
  • www.samoobrona.net.pl.

Na wymienionych stronach znajdują się formularze zgłoszeniowe, które muszą być pobrane, wypełnione i przesłane. Dodatkowo, jako część procesu, wymagane jest wpłacenie 200 zł na rachunek bankowy Fundacji „Szansa dla gmin”. Warto jednak zaznaczyć, że ta opłata zostanie później uwzględniona w ogólnym koszcie udziału dziecka w feriach zimowych.