Jerzy Kasperczyk, współzałożyciel Maspex i jeden z najbogatszych Polaków, nie żyje

Jerzy Kasperczyk, współzałożyciel Maspex i jeden z najbogatszych Polaków, nie żyje

Jednym z najzamożniejszych ludzi w Polsce, Jerzy Kasperczyk, zmarł w wieku 62 lat. Był jednym z twórców firmy Maspex z Wadowic, znanej na rynku spożywczym nie tylko w Polsce, ale również w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego nazwisko regularnie pojawiało się na prestiżowej liście magazynu Forbes dotyczącej najbogatszych Polaków.

Pogrzeb pana Kasperczyka miał miejsce 2 kwietnia w Myślenicach. Informacja o jego śmierci, która nastąpiła 26 lutego, została przekazana mediom i ogólnie publiczności dopiero w dniu ceremonii pogrzebowej – tak podaje „Gazeta Krakowska”.

W roku 2021, Jerzy Kasperczyk został uwzględniony na liście 100 najbogatszych Polaków wydawanego przez „Forbes”, gdzie z imponującą fortuną wynoszącą 1,219 miliarda złotych, uplasował się na 52. pozycji.

Maspex to przedsiębiorstwo założone w 1990 roku, którego współtwórcą był właśnie Jerzy Kasperczyk. W gronie współzałożycieli znaleźli się również Sławomir Rusinek, Krzyszof Pawiński, Józef Szczur i Zdzisław Struglik. Dziś przedsiębiorstwo to jest największą firmą prywatną w sektorze spożywczym w Polsce oraz jednym z gigantów branży na terenie całej Europy Środkowo-Wschodniej.

Marki takie jak Tymbark, Łowicz, Kubuś, Krakus, Tiger czy Tarczyn są własnością Maspex, a ich produkty zdobyły uznanie i popularność wśród konsumentów.