Lecz nadciśnienie naturalnie. Bez zmiany nawyków się nie obejdzie!

Lecz nadciśnienie naturalnie. Bez zmiany nawyków się nie obejdzie!
fot. unsplash.com

Choroby związane z układem krążenia i nadciśnieniem to zmora większości wysoko rozwiniętych społeczeństw. Nie omija ona również naszego kraju, gdyż z tą przypadłością zmaga się co trzeci Polak. Można z nią walczyć również naturalnie. Wymaga to jednak sporo pracy!

Niebezpieczna choroba

Jak podaje portal dolegliwosci.pl , nadciśnienie tętnicze to choroba, na którą w Polsce umiera najwięcej osób. Statystyki są w tej kwestii bezlitosne i dlatego tak istotne jest, aby leczenie farmakologiczne wspierać również sposobami naturalnymi. Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz zmieniać wiele. Zła, że może to znacząco wpłynąć na twoją codzienność. W dobry sposób rzecz jasna.

Naturalne sposoby na nadciśnienie

Przede wszystkim musisz zmienić tryb życia i to w dwóch kluczowych aspektach. Pierwszy z nich to konieczność zrzucenia zbędnych kilogramów. Oblicz sobie BMI i jeżeli widzisz u siebie otyłość, koniecznie zacznij z nią walczyć. Druga, to rzuć palenie. Raz i na zawsze.

Zobacz również: Te badania profilaktyczne rób raz w roku!

Zmień również swoje nawyki żywieniowe. Ogranicz sól w kuchni, której nadmiar powoduje niebezpieczny skok ciśnienia. Unikaj również spożywania alkoholu, a najlepiej wyeliminuj ze swojej diety. Trunki wyskokowe również negatywnie wpływają na ciśnienie w organizmie. Do codziennej diety wprowadź za to banany, które są niesamowitym źródłem potasu. Sprawiają, że nie tylko ciśnienie jest w normie, ale i całe ciało jest przyjemnie rozluźnione.