Jak dbać o skórę zimą? Oto sprawdzone sposoby!

Jak dbać o skórę zimą? Oto sprawdzone sposoby!
fot. unsplash.com

Zima nie jest najłaskawszą porą roku dla naszego organizmu. Nie dość, że mamy wtedy większą podatność na infekcje, to jeszcze przesuszona skóra oraz włosy tworzą dodatkowe problemy. Zobacz, jak o nie zadbać holistycznie!

Pielęgnuj skórę zimą!

Niestety, wraz z kolejnymi chłodnymi miesiącami, nasza skóra również zmienia swoje potrzeby. I tak, gdy latem musisz stawiać przede wszystkim na ochronę przed szkodliwymi promieniami UV, o tyle zimą, priorytetem jest nawilżanie i oczyszczanie. Zdecydowanie unikaj kosmetyków, które mają w składzie silne substancje myjące. Zamień je na łagodniejsze odpowiedniki, a skończą się problemy z codziennym demakijażem.

Zwróć również uwagę na to, jakich kosmetyków kolorowych używasz na co dzień. Jeżeli są to ciężkie fluidy oraz bazy pod makijaż, koniecznie pamiętaj o odpowiednim oczyszczaniu skóry. Może to być w formie regularnego peelingu, maseczek oczyszczających lub pianek. Wszystko po to, aby twarz była czysta.

Uzupełnij swoją wiedzę o właściwej pielęgnacji z portalu twarz.pl!

Kremy na zimę

Jak już wcześniej wspomniano, zimą przede wszystkim musimy postawić na odpowiednie nawilżenie. I tak, jak w przypadku całego ciała świetnie sprawdzą się pielęgnacyjne masła, tak jeżeli chodzi o twarz, postaw na kremy nawilżające. Zwróć uwagę na ich skład i unikaj tego, co z oczywistych względów zaszkodzi twojej skórze.

Zima to również dobry czas na pielęgnację wzbogaconą kwasami oraz ceramidami. O ile w sezonie letnim ta kuracja jest raczej niemożliwa ze względu na słońce, o tyle zima to wymarzony czas. Jeżeli więc zastanawiasz się nad różnego rodzaju zabiegami w gabinecie kosmetycznym, postaw na zimowe miesiące, aby wiosną i latem cieszyć się fantastycznymi efektami.