Ile zarabiają pracownicy dyskontów? Sprawdziliśmy te najbardziej popularne!

Ile zarabiają pracownicy dyskontów? Sprawdziliśmy te najbardziej popularne!
fot. unsplash.com

Jeżeli pandemia miała coś nam pokazać, to fakt, że zawody najgorzej opłacane są jednocześnie najbardziej potrzebne, bez względu na sytuację. Do takich należy również sprzedawca w markecie. Na ile wyceniana jest ich praca?

Płace ciągle w górę

Nie da się ukryć, że sektor handlu jest jednym z najbardziej dynamicznych na rynku pracy. To tutaj właśnie wysokość wynagrodzeń systematycznie idzie w górę. Poniższe kwoty są wyrażone w formie brutto, czyli jeszcze przed opodatkowaniem. Wszystkie placówki łączy fakt, że płaca rośnie wraz ze stażem pracy. W niektórych sklepach nawet już po roku. Gdzie więc płacą najlepiej?

Więcej o finansach i zarobkach poczytasz na www.portfel.pl

W Lidlu sporo na początek

Jak wskazują ogólnodostępne raporty, początek zatrudnienia w sieci sklepów Lidl wygląda bardzo obiecująco. Płace zaczynają się od 3 550 do 4 320 zł brutto, a po roku pracy można liczyć na podwyżkę o średnio 150 zł brutto. Dla porównania pracownik magazynu zajmujący się komisjonowaniem towaru, otrzymuje na początek nawet 4 500 zł brutto. Po dwóch latach może liczyć nawet na 5150 zł brutto. Dodatkowo można liczyć na premie, dodatki oraz Program Wsparcia Pracowników.

Biedronka zależnie od obowiązków

Sprzedawca kasjer w tej sieci sklepów zarabia średnio 3 800 zł brutto w pierwszym roku pracy. Z kolei pracownik sklepu albo kasjer może liczyć nawet na 4 000 zł brutto. W to wliczane są zarówno premie, jak i płace zasadnicze, nagrody za obecność oraz poziom realizacji budżetu. Kierownik sklepu z kolei może liczyć na wynagrodzenie sięgające nawet 7 000 zł brutto. Dodatkowo, za każdą przepracowaną godzinę, otrzymuje również dodatek kierowniczy. Wynagrodzenie magazynierów w tym sklepie oscyluje w granicach 4 100 zł brutto, a w Centrum Dystrybucyjnym, nawet 6 000 zł brutto.

Kaufland z premią motywacyjną

Tutaj kasjer sprzedawca już na starcie może liczyć na wynagrodzenie w wysokości 4 100 zł brutto. Lider zespołu otrzymuje nawet 5 600 zł brutto. Każdy pracownik może również liczyć na prywatną opiekę zdrowotną, bony na święta oraz wypłatę emerytalną. Młodzi rodzice otrzymują również od Kaufland wyprawkę dla maluszka. Magazynierzy zarabiają średnio 3 600 zł brutto oraz dodatki za frekwencję i premię motywacyjną w wysokości 500 zł brutto miesięcznie.