Doświadczaj i ciesz się lepszym życiem intymnym

Doświadczaj i ciesz się lepszym życiem intymnym

Od jakości życia intymnego zależy naprawdę wiele, stąd też często spotyka się zachęty, by je rozszerzać i próbować nowych aktywności. Dotyczy to zarówno osób, które są w związkach, jak i takich, które prowadzą życie singli – wcale nie trzeba mieć partnera/partnerki, by móc doznawać przyjemności i „pracować” nad tym, by była ona jak największa i jak najbardziej satysfakcjonująca.

Co do daje?

Korzyści płynących z bogatszego życia erotycznego jest naprawdę sporo i mogą one być odbierane na różnych poziomach. Na pierwszą myśl nasuwa się przede wszystkim większa przyjemność, ale to przecież również po prostu poprawa jakości również innych aspektów życia czy relacji partnerskiej. To również korzyści zdrowotne, ponieważ seks (dowolnie rozumiany) przynosi ze sobą bodźce pozytywnie wpływające na ciało i ducha, jak chociażby wyrzut hormonów szczęścia.

Na liście pozytywów wymienia się również poczucie większej wartości i zmiana postrzegania siebie – oczywiście na lepsze. To także poczucie, że jest się osobom bardziej atrakcyjną, pożądaną, a przez to pewniejszą siebie. Nie można także zapomnieć, że wspólne aktywności spod znaku intymności powodują, że wzmacnia się więź między partnerami i rośnie ich zaufanie do siebie. Zresztą niektóre z nich z kolei również mocno polegają na tymże zaufaniu.

 

Ale jestem sam/a…

Osoby w związku mają większe pole do popisu i chęć do eksploracji, ale nie oznacza to, że single, płci dowolnej, mają po prostu czekać, aż pojawi się ten jedyny/a i dopiero później myśleć o życiu erotycznym. Już dawno w środowisku branżowym za seks przestano uznawać wyłącznie stosunek partnerski, a określenie to przeniesiono również na aktywności w pojedynkę, czyli tzw. solomiłość. Pozostawanie singlem/singielką dobrze jest wykorzystać na poznawanie własnego ciała, jego potrzeb i możliwości. Pomogą w tym zarówno własne dłonie, jak i cała gama akcesoriów, dostępnych w butikach dla dorosłych. Niektóre z nich, jak pingwinek wibrator firmy Satisfyer, doczekały się już statusu kultowych i są polecane przez niezliczone singielki (ale też panie w związkach).

Można rozwijać zresztą także wiedzę teoretyczną, poszerzać horyzonty poprzez uczestnictwo w przeróżnych kursach i warsztatach, z których część skierowana jest do osób potencjalnie interesowanych związkami, a część przeznaczona jest dla tych, którzy rozmyślnie planują życie singielki/singla.

 

Dbanie o związek

Przyjmuje się, że po dłuższym czasie do każdego związku może wkradać się rutyna, która skutecznie osłabia zainteresowania partnerów sobą.

Co można zrobić, by jej przeciwdziałać? Oto nasze proste podpowiedzi:

                 Planujcie seks. Ten nieplanowany ma swoje zalety, ale w dobie ciągłego pośpiechu i tak ciężko znaleźć na niego czas. Coraz więcej par dosłownie wpisuje wieczór we dwoje w kalendarz, część z nich wręcz mówi, czego po nim oczekuje.

                 Pamiętajcie o grze wstępnej. Niektóre osoby, zwłaszcza panowie, uważają, że najważniejszy jest finisz i do niego dążą jak najszybciej. To błąd, który pozbawia możliwości przeciągania przyjemności nieraz nawet przez kilka godzin, zamiast kilku minut (jak mówią statystyki). Gry miłosne, akcesoria, świece erotyczne do masażu – to wszystko pomoże i wzbogaci doznania

                 Odkrywajcie nowe aktywności. Nie ograniczajcie się do tych, które znacie do tej pory. Sięgajcie po erotyczną bieliznę (https://www.erotino.pl/70-bielizna), przebrania i role playing, nowe pozycje i miejsca. Podpowiedzi szukajcie na warsztatach intymności, blogach erotycznych, w książkach i na filmach – są ich setki. Nie wszystkie będą dla was atrakcyjne, ale też wcale nie muszą. Nie zmuszajcie się do czegoś, tylko dlatego, że jest to polecane na blogu erotycznym, ale też nie odrzucajcie z góry rzeczy, których jeszcze nie znacie, bo mogą być zaskakująco przyjemne.