Donald Tusk przekazuje kluczowe informacje dla rolników: Ugorowanie nieobowiązkowe

Donald Tusk przekazuje kluczowe informacje dla rolników: Ugorowanie nieobowiązkowe

W skierowanej do rolników wiadomości, Donald Tusk przekazał decyzję, która może znacząco wpłynąć na ich działalność. Jako premier, zdecydował, że od bieżącego roku ugorowanie gruntów rolnych nie jest już obowiązkowe. Taka zmiana wynika z prowadzonych przez niego negocjacji z przewodniczącą Komisji.

Informację o nowym rozporządzeniu, premier Tusk udostępnił poprzez medium społecznościowe – platformę X. W swoim wpisie zaznaczył, że to konkretna zmiana dla rolników, którą uzyskał w trakcie dyskusji ze szefową Komisji. Dodał również, że pozostałe szczegóły dotyczące tej decyzji zostaną ujawnione jeszcze tego samego dnia.

Natomiast 20 marca rolnicy planują przeprowadzić strajk na terenie Małopolski. Ich protesty mają na celu zablokowanie wybranych dróg w Krakowie. Nie jest to jedyna demonstracja planowana przez ten zawód. Również 20 marca 2024 roku, rolnicy z Kujawsko-Pomorskiego zamierzają uniemożliwić normalne funkcjonowanie dróg i miast przez cały miesiąc.

Podobne protesty odbyły się w Kielcach, gdzie rolnicy zdecydowali zablokować ruch na ulicach centrum miasta. Na terenie całej Polski planowane są kolejne strajki oraz blokady dróg. Rolnicy sprzeciwiają się importowi towarów rolnych z Ukrainy, wprowadzeniu europejskiego Zielonego Ładu i domagają się odbudowy hodowli w Polsce.