Skuteczne sposoby na przeziębienie. Dzięki nim wyleczysz się szybciej!

Skuteczne sposoby na przeziębienie. Dzięki nim wyleczysz się szybciej!
fot. unsplash.com

Sezon grypowy w pełni a razem z nim również przeziębienia, katary i ból gardła. Wirusy atakują ze zdwojoną siłą zwłaszcza osłabione organizmy. Co robić, gdy czujemy, że “coś nas bierze”?

Zostań w domu

W idealnym świecie, jeżeli czujemy, że choroba jest blisko, zwyczajnie zostajemy w domu i odpoczywamy. Rzeczywistość jednak weryfikuje boleśnie te idylliczne plany, skutecznie zmuszając nas do aktywności jak co dzień. Kiedy jednak spojrzymy na to z innej perspektywy, pozostanie w domu jeden dzień, gdy coś nas bierze, wydaje się być najbardziej rozsądnym wyjściem. Lepiej jeden czy dwa dni przeleżeć w domu, niż potem przez dwa tygodnie być na zwolnieniu lekarskim, czyż nie?

Pij dużo gorących płynów

Gdy decydujesz się zostać w domu, wyłącz wszystko, co ci przeszkadza i po prostu odpocznij. Co ważne, miej zawsze pod ręką szklankę z ciepłą herbatą z cytryną i miodem. Dołożenie szczypty imbiru dodatkowo cię rozgrzeje i działa przeciwwirusowo. Po prostu odpuść wszystko, co było zaplanowane na te konkretne dni, bo jesteś chory. Wbrew pozorom, wiele rzeczy da się zwyczajnie nadrobić i świat się nie zawali.

Nie przesadzaj z lekami

Podczas przeziębienia warto rzecz jasna mieć pod ręką leki na obniżenie temperatury czy też na ból gardła lub głowy. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić z ilością przyjmowanych leków. Postaw również na lekkostrawne posiłki, które zbytnio nie obciążą twojego organizmu. Jeżeli po dwóch dniach nie poczujesz się jednak lepiej, koniecznie skonsultuj swój stan z lekarzem!