Skaner wewnątrzustny – czy jego wynajem się opłaca?

Skaner wewnątrzustny – czy jego wynajem się opłaca?

Skaner wewnątrzustny to prawdziwie innowacyjne rozwiązanie, które idealnie wpisuje się w potrzeby współczesnej stomatologii. Można nawet powiedzieć, że zrewolucjonizował on diagnostykę i implantologię. Jednocześnie urządzenie to wiąże się dla każdego gabinetu stomatologicznego z ogromną inwestycją. Rozwiązaniem może się więc okazać jego wynajem. Jednak czy będzie to opłacalne?

Czym dokładnie jest skaner wewnątrzustny?

Zgodnie z tym, co zostało wspomniane, skaner wewnątrzustny jest jednym z nowoczesnych rozwiązań, które pozwala na cyfryzację gabinetu stomatologicznego. Skaner wewnątrzustny pozwala na wykonywanie tysięcy zdjęć na sekundę, które odzwierciedlają rzeczywisty stan jamy ustnej pacjenta. Niewątpliwie, jest to wyjątkowe udogodnienie dla stomatologa, które znacznie ułatwia mu postawienie odpowiednie diagnozy, a nawet i podjęcie decyzji o konkretnej formie terapii schorzeń. Co więcej, skaner wewnątrzustny pozwala na uzyskanie obrazu 3D z wnętrza całej jamy ustnej. Wykonuje on dokładne ujęcia zębów, dziąseł, a także podniebienia. Wszystko to zostanie świetnie odzwierciedlone na monitorze. Skaner wewnątrzustny jest także wyjątkowym udogodnieniem dla samego pacjenta. Eliminuje on, chociażby dyskomfort związany z pobieraniem wycisków.

Ile kosztuje skaner wewnątrzustny?

Skaner wewnątrzustny to urządzenie innowacyjne. Łatwo można się więc domyślić, że jego zakup takiego skanera będzie jednym z większych wydatków. Jednocześnie podkreślenia wymaga fakt, że na finalną cenę urządzenia ma wpływ wiele czynników. Wśród nich można wymienić, chociażby:

  • producent urządzenia – sprzęty od renomowanych firm, zazwyczaj będą znacznie droższe;
  • ilość kamer – najlepsze skanery wewnątrzustny mogą być wyposażone nawet w 12 kamer, jednak ich cena również będzie odpowiednio wysoka;
  • rozdzielczość kamer.

Standardowo, ceny skanerów wewnątrzustnych niskiej jakości zaczynają się już od 49 tysięcy złotych. Z kolei za najlepsze modele, gabinety stomatologiczne będą musiały zapłacić nawet powyżej 120 tysięcy złotych.

Czy wynajem skanera wewnątrzustnego się opłaca?

Z uwagi na niezwykle wysokie koszty zakupu skanera wewnątrzustnego, wiele gabinetów stomatologicznych może zdecydować się na ich wynajem. Obecnie wiele firm oferuje takie możliwości, a wśród nich liderem jest https://cereclab.pl/. Faktem jest, że wynajem skanera wewnątrzustnego będzie rozwiązaniem korzystniejszym pod względem ekonomicznym. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by nawiązać współpracę z doświadczonym i renomowanym usługodawcą.