Przerwany odpoczynek – grupowe zatrucie pokarmowe seniorów w ośrodku wypoczynkowym na wybrzeżu bałtyckim

Przerwany odpoczynek – grupowe zatrucie pokarmowe seniorów w ośrodku wypoczynkowym na wybrzeżu bałtyckim

Nad morzem Bałtyckim, w spokojnej Pogorzelicy, doszło do niecodziennego i niepokojącego zdarzenia. Seniorska grupa wczasowiczów, spędzająca swój wolny czas w miejscowym ośrodku wypoczynkowym, niespodziewanie zgłosiła objawy zdecydowanie kojarzące się z zatruciem pokarmowym.

W malowniczej Pogorzelicy, będącej częścią gminy Rewal, miał miejsce incydent o charakterze grupowego zatrucia pokarmowego. Do tej sytuacji doszło w jednym z ośrodków wypoczynkowych położonych nad brzegiem Morza Bałtyckiego.

Informacje na temat tego niepokojącego incydentu przekazał portal RMF FM. Jak wynika z raportów, kilkunastu seniorów przebywających na wczasach przy bałtyckim wybrzeżu wymagało natychmiastowej interwencji medycznej.

Po przybyciu do ośrodka w Pogorzelicy na upragnione wakacje, grupa starszych osób nagle poczuła objawy typowe dla zatrucia pokarmowego. Sytuacja szybko stała się poważna – zdecydowano o udzieleniu im natychmiastowej pomocy medycznej.

Jak donosi portal, sprawa nie umknęła uwadze lokalnego sanepidu. Zostały już podjęte stosowne działania – prowadzone jest obecne dochodzenie mające na celu wyjaśnienie przyczyn zbiorowego zatrucia. Inspektorat Sanitarny ostrzega jednak, że liczba osób, które mogą potrzebować pomocy medycznej, być może będzie jeszcze rosła.